poniedziałek, 30 stycznia 2017

Gdyby wiedzieli

do czego mi posłużą stare drewniane elementy i kafel piecowy jakie udaje się od czasu do czasu zakupić z pewnością łapali by się za głowę:). Moja zabudowa zmywarki i szafka pod zlew no niby typowa ale czy na pewno?Zmywarkę zdradza panel. Póki co nic nie wymyśliłam aby był ....... powiedzmy miej widoczny. Szczerze powiedziawszy jak na razie nie przeszkadza mi....... pewnie dlatego, że nowe pomysły w realizacji:)

Za wyjątkiem kopert wszystkie elementy ze staroci. Pod zlewem szuflada, głównie na detergenty. Cokół od zmywarki to końcówka listwy przypodłogowej tej samej co przy lodówce.

Do kafelek dodaliśmy listwy. Chyba właśnie tego brakowało jako wykończenia. Pomalowane na kolor najładniejszy, mój  - zielony z przetarciami. Listwa przyblatowa też docięta.


Tu ciut bliżej wyszły kafelki więc uzupełnienie jak najbardziej zasadne.

Półka jaka trafiła w moje ręce. Nie była co prawda dla mnie, ja miałam tylko ją odnowić. Na moje szczęście w docelowe miejsce nie wpasowała się gabarytowo więc została u mnie. Nie ubolewam nad tym.


Tutaj też nastąpiła zmiana, mam na myśli toczony element między blatem a górą kredensu.. Kwadratowy kawałek drewna został zastąpiony toczonym elementem jaki zresztą posiadałam w swoich "zbiorach". Szukając zupełnie przypadkiem czegoś innego wpadł mi w ręce. Najważniejsze wiedzieć, co się ma prawda? I teraz tak może zostać, całkiem dobrze to wygląda w każdym bądź razie nie bije po oczach.Po blisko roku z czystym sumieniem  mogę powiedzieć, że kuchnia skończona. Z efektu jestem bardzo zadowolona. Każdy kto jest u nas podkreśla, że jest taka "moja" chociaż nie każdy by na takie szaleństwo się zgodził. Co prawda okap nadal nie ruszony i stanowczo nie pasuje. Coś z nim jeszcze wykombinuje. Gdybym już wymyśliła jak mam zamontować wszytko razem aby mi na łepetynę nie runęło pewnie już byłby zrobiony. 


        Nie mam czasu o tym teraz myśleć tylko dlatego, że wymyśliłam sobie drewniane oczywiście stare drzwi. Nie wiem jak to zrobiłam ale na demontaż naszych drzwi i ościeżnic mój M się zgodził. Daje głowę gdyby wiedział co Go czeka kazałby mi się mocno w głowę puknąć. Tym sposobem blisko miesiąc oprócz drzwi wejściowych i do piwnicy nie posiadaliśmy tj zamontowanych nie posiadaliśmy żadnych. Na dzień dzisiejszy 4 ościeżnice są już oczyszczone i zamontowane. 3 drzwi też już oczyściłam ze starej olejnicy. Pozostaje wyszlifować. I taki też miałam plan na ten tydzień spokojnie wyszlifować drzwi i opaski z koroną do nich. I pewnie bym to zrobiła gdyby nie grypa. 

A tak chciałam do urodzin już mieć zrobione....Cóż tak to bywa, w końcu nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem

Ślicznie dziękuje za wszystkie odwiedziny i komentarze 
                                                                       pozdrawiam serdecznie
                                                                                        Ala

PS. 
Haniu jesteś Aniołem ale Ty o tym już wiesz:)
PS  nr 2
Poproszę o trzymanie kciuków za moje drzwi a może bardziej za mnie abym dała radę.