poniedziałek, 10 października 2016

Lodówka jak szafa chlebowa ?????

Może ...... choć troszeczkę ......
W każdym razie taki był plan ..... oczywiście mój. Tylko ja mam w tym domu takie pomysły nie wiadomo skąd :)
Efekt moich pomysłów jak na załączonym zdjęciu

Pozostawiona zabudowa ze starej kuchni tak wygladała. Czyli szafka ze zwykłej płyty meblowej, powiedzmy sobie szczerze bez szaleństwa. Dodaliśmy drewniane olistwowanie .........ze starych karniszy. Wyrzucali przy remoncie grzech było nie zabrać - oczywiście po aprobacie właściciela, samowolki i złodziejstwa nie popieram. Do tego korona z szafki - górki, która stoi z prawej strony zabudowy przyszłego (niestety nadal) piekarnika. Kwestia frontu to kolejna bajka. Znaleźć stolarza, który wykona od ręki no może w ciągu dwóch czy trzech tygodni graniczy z cudem. Więc jak ja mam czekać w nieskończoność i nie wiadomo czy dostane jak chcę to wolałam poczekać na mojego osobistego M. Świetna robota, zakupiliśmy tylko dechy, środek czyli cienka sklejka z odzysku, a do tego zawias meblowy listwowy. Nie byłabym sobą gdybym nie dodała czegoś :) Dwa wywietrzniki od szafy chlebowej zupełnie przerdzewiałe kupione na allegro dawno temu. Mam jeszcze jeden i zastanawiam się czy pod tym dużym u góry nie dodać kolejnego ... przekombinuję? Do tego uchwyt, również kupiony na allegro, jest po prostu boski - cały drewniany. 

Kuchnia nadal się kończy, chociaż ostatnio prace nabrały tempa, ku mojej ogromnej radości. W międzyczasie zrealizowałam pewien projekt o którym napiszę za ... aby nie popsuć niespodzianki :) Powiem tylko, że jestem zadowolona. Malowałam farbami renesans - pięknym kolorem. Reszta ciut później.

Za to szafką, a w zasadzie kolejną półka mogę się pochwalić, skończona.
Wyglądała ni mniej ni więcej takTaką przytachałam do domu. Brakowało szufladek. Generalnie nie było tak źle. Po szlifowaniu i dorobieniu brakujących szufladek już całkiem fajnie


A po wykończeniu


Bardzo dziękuje za wszytkie ciepłe słowa pod poprzedniki postami.
pozdrawiam serdecznie
Ala